OPŁATY CMENTARNE!

OPŁATY CMENTARNE!

Szanowni Państwo

Zapewne jesteśmy tego świadomi, że w obecnej sytuacji gospodarczej koszty wywozu śmieci z cmentarzy i ich utylizacja nieustannie rosną. Pomimo naszych usilnych starań, próśb o segregację, przekazywanych w parafiach ogłoszeń, stawianych tablic informacyjnych, jak również zmiany kontenerów i pojemników na śmieci - tak aby każdy wiedział, że obowiązuje nas pełna segregacja, nie odnosimy pożądanych efektów. Firma wywożąca śmieci, z racji braku ich segregacji, zerwała z nami umowę, a co za tym idzie kolejny raz zwiększyły się koszty wywozu śmieci. Aby uprzątnąć cmentarze potrzebujemy od 15.000 do 20.000 zł. miesięcznie. Dlatego ze względu na niesubordynację tych wszystkich, którzy opiekują się grobami swoich bliskich zmuszeni jesteśmy podnieść cenę opłat dzierżawnych za groby na naszych cmentarzach. Od dnia 1 lipca opłata za jeden rok dzierżawy będzie wynosić 150 zł. Pokładne na 20 lat 3.000 zł.

   Zarządca cmentarza 

Parafia Wniebowzięcia NMP w Toruniu

 

Kościół Wniebowzięcia NMP i bł. ks Stefana W. Frelichowskiego

posiada niepowtarzalną średniowieczną atmosferę tworzoną przez wydłużone okna, masywne filary międzynawowe i skarpy wewnętrzne, ale przede wszystkim równą wysokość naw i prezbiterium, zamkniętych sklepieniem gwiaździstym.

W wyposażeniu Kościoła dominują monumentalne gotyckie freski z XIV wieku, barokowe i rokokowe ołtarze, renesansowe organy, ambona i epitafia toruńskich rodzin patrycjuszowskich.

W prezbiterium obok rokokowego ołtarza głównego znajdują się pięknie rzeźbione gotyckie stalle z pierwszej połowy XV wieku i barokowe mauzoleum Anny Wazówny.

Image
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu

ul. Panny Marii 2, Torun, Poland

parafiawnmptorun@gmail.com

Ważne linki:
Image
© {2004} projesjonalni.pl