OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  16 luty 2020 r. (VI NIEDZIELA ZWYKŁA)

1. Msze św. o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i 1830.  W dni powszednie Msze św. o godz.: 800, 1700  i 1830    [ w niedzielę cykl A, w dni zwykłe cykl II ]
  2. W najbliższych dniach w życiu liturgicznym Kościoła obchodzić będziemy:
  • w sobotę - święto KATEDRY ŚWIĘTEGO PIOTRA, APOSTOŁA.
  • w przyszłą niedzielę - na Mszy Św. o godz. 12.00 wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika,

To również dzień naszego odpustu parafialnego.

1. Zachęcamy bardzo serdecznie, by przez modlitwę i duchową łączność ze wszystkimi modlącymi się tu w Sanktuarium każdego dnia,
    te najbliższe dni były dla nas wszystkich okazją do godnego przygotowania się na obchody tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci błogosławionego Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Już w najbliższy piątek o godz. 10.30 zapraszamy na Mszę Św.
    w intencji uczniów, grona pedagogicznego i rodziców dzieci uczęszczających do Szkół, których patronem jest błogosławiony Ks. Stefan. Tej Eucharystii przewodniczył będzie Jego Magnificencja Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu Ksiądz Stanisław Adamiak. W tych dniach modlić się będziemy również za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, prosząc o liczne i święte powołania do kapłaństwa • za środowiska harcerskie w naszej Ojczyźnie i na całym świecie •  za lekarzy, pielęgniarki, salowe
    i wszystkie osoby opiekujące się chorymi w hospicjach, domach opieki i szpitalach •  za kapłanów naszej diecezji •  szczególnie za całą naszą parafię i we wszystkich intencjach, które zanosimy do Boga, za wstawiennictwem błogosławionego [ nowenna w każdy czwartek]. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, do wspólnej i gorliwej modlitwy. W NIEDZIELĘ  23 lutego przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona. Tego dnia zapraszamy o godz. 10.30  na Rynek Staromiejski w Toruniu, na uroczystości środowisk harcerskich,  gdzie uroczystym apelem zakończy się XXXVII Ogólnopolski Rajd Kopernikański. O godz. 12.00,  w nasze świątyni, UROCZYSTEJ MSZY ŚW. ODPUSTOWEJ przewodniczył będzie J.E. Ks. Arkadiusz Okroj – Biskup Pomocniczy Pelpliński. Eucharystia połączona będzie z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu, litanią do błogosławionego i ucałowaniem relikwii przez wszystkich uczestników liturgii. Modlić się będziemy pokornie o łaskę rychłej kanonizacji naszego wielkiego patrona i przemożnego orędownika.
  2. Prosimy by w liturgie włączyły się osoby niosące chorągwie i feletrony.
  3. W środę o godz. 16.00 zbiórka ministrantów, lektorów i akolitów.
  4. Spowiedź Święta przygotowująca nas bezpośrednio do uroczystości odpustowych w piątek od godz. 16.00
  5. W piątek na poranną Mszę Św. zapraszamy wspólnotę czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  6. Posłańców prosimy o odebranie nowego numeru Wiadomości Kościelnych.
  7. W każdą środę zapraszamy na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy o godz.7.30 i 18.00. W czwartek na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego o godz. 16.45. Przypominamy o możliwości codziennej Adorację Najświętszego Sakramentu, w naszej świątyni w godz. od 1730 do 1830.
  8. W najbliższy piątek 21 lutego o poprowadzenie adoracji prosimy Wspólnoty Domowego Kościoła zaś w piątek 28 lutego Młodzież.
  9. Polecamy Bogu zmarłych: śp. Czesława Przybyszewskiego, śp. Magdalenę Gruszecką, śp. Stanisława Skalskiego  i śp. Reginę Streich, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 9.00                                                     Dobry Jezu a nasz Panie …