Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  9 sierpień 2020 r. (XIX Niedziela Zwykła)

 1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i  1830 .  W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830   
 2. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach
w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie. 

Wszystkim z serca błogosławię ✠ Stanisław Gądecki - Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 1. W duch miłości odpowiedzmy na ten apel. O przeprowadzenie zbiórki w naszej parafii prosimy członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej, a naszą kolektę konserwatorsko-budowlaną przesuniemy na kolejna niedzielę.
 2. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów we wszystkich kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych przepisów.
 3. W najbliższym tygodniu w liturgii kościoła obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 • we wtorek - wspomnienie św. Klary z Asyżu, dziewicy.
 • w piątek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
 • w sobotę - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – dzień naszego ODPUSTU PARAFIALNEGO

                                                              [Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.]

 1. W piątek z racji wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbego na poranną Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy szczególnie wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. Po południu w piątek, w Wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, od godz. 16.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 2. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie nasze modlitewne czuwanie. O 17.30 odmówimy wspólnie Różaniec,
  a Mszę św. wieczorna o godz. 18.30 połączymy z Nieszporami ku czci Matki Najświętszej. W sobotę 15-go sierpnia, naszą uroczystą modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.00 śpiewem Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych - niedzielny. Sumie Odpustowej o godz. 12.00. przewodniczył będzie J.E. Ks. Andrzej Wojciech Suski – Pierwszy Biskup Toruński, który poświęci nowe tabernakulum w naszym kościele. To bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej parafii. Zechciejmy wziąć w nim udział całymi rodzinami. Nie zapominajmy o godnym, duchowym przygotowaniu się do tego dnia - dnia ważnego dla nas jako wspólnoty parafialnej, ale również dla nas jako Polaków i dla całej naszej Ojczyzny. Skorzystajmy proszę wcześniej z Sakramentu Pokuty i Pojednania byśmy w stanie łaski uświęcającej, czystym i radosnym sercem, mogli zjednoczyć się z naszym Bogiem w Komunii Św.
 3. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół, kwiatów, owoców i warzyw.
  I jak to jest w naszej chrześcijańskiej tradycji, zechciejmy przynieść je ze sobą do kościoła by ofiarować je Bogu.
 4. Zbiórka Ministrantów, Lektorów i Akolitów przed uroczystością odpustową w czwartek po wieczornej Mszy Św.
 5. Przygotowując naszą piękną Świątynię do uroczystości odpustowych bardzo prosimy, szczególnie panie dbające o ołtarze boczne,
  by posprzątały i przyozdobiły je kwiatami.
 6. Trwa czas wakacji i urlopów. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii.
 7. Trwa w Toruniu 35 ŚWIĘTOJAŃSKI FESTIWAL ORGANOWY. Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty, które odbywają się także
  w naszym kościele. Program festiwalu na banerze ustawionym przed wejściem do kościoła.
 8. Raz jeszcze zwracamy się do wszystkich z serdeczna prośbą, aby na naszych cmentarzach parafialnych, tak przy ulicy Wybickiego, jak
  i przy ul. Gałczyńskiego, WSZYSTKIE ODPADY CMENTARNE SKŁADAĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE W WYZNACZONYCH MIEJSCACH. Cmentarze wpisane są do rejestru zabytków i tym samym podlegają szczegółowym przepisom. Dla porządku i dla szacunku tych miejsc, zostały położone nowe alejki i wyznaczone nowe miejsca składania śmieci i nie będzie już tych koszów, które były dotychczas.
  Za składanie śmieci poza miejscem wyznaczonym mogą zostać nałożone kary.
 9. Wytrwale zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowy numer tygodnika Niedziela jest do nabycia w zakrystii.
 10. Każdego dnia trwa w naszym Sanktuarium Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 17.00 a kończy przed Mszą św. o godz. 18.30 W każdy czwartek o godz. 16.45 zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem błogosławionego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
 11. Polećmy Dobremu Bogu naszych zmarłych: śp. Alicję Semeradt, śp. Stanisława Stachowicza, i śp. Irenę Słodkowską.

                                                                                                                                                               Dobry Jezu a nasz Panie …