Ogłoszenia duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 grudnia 2021 r.

(II Niedziela Adwentu)

 1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i  1830 .  W tygodniu Msze św. codziennie o 630, 1700  i 1830   
 2. Obchodzimy dziś DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ DLA KOŚCIOŁA NA WSCHODZIE. Dlatego przed świątyniami katolickimi w Polsce odbywają się zbiórki do puszek na ten cel. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki prosimy członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 3. Również dziś zapraszamy do naszej świątyni na 16.00 na spotkanie z Anną Rastawicką, i promocję jej książki pt.: „Stefan Kardynał Wyszyński do Polaków i Polonii”, oraz na spotkanie z Panem Piotrem Górskim reżyserem filmu pt.: „Ojciec i Pasterz-Kardynał Stefan Wyszyński” Pani Anna Rastawicka, jest członkinią Instytutu Prymasowskiego. Przez 12 lat była jedną z najbliższych osób na co dzień współpracujących z bł. kard. Stefanem Wyszyńskim. Jak sama mówi „…dwanaście lat patrzyłam na świętego”. Organizatorem spotkania jest nasza Parafia, Fundacja Caritas Super Omnia Est – bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, Fundacja Golgota Wschodu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 4. W najbliższych dniach w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
 • we wtorek - wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
 • w środę - UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
 1. Uroczystość ta jest dniem naszego odpustu parafialnego jak również dniem modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej. Mszę Święte w środę o godz.: 6.30, 17.00 i 18.30. Po Mszy św. roratnej śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Uroczysta Eucharystia połączona z Nieszporami o godz. 18.30. Na tę Mszę św. przynosimy ze sobą świece. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, nie tylko Wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca, ale wszystkich czczących i kochających Matkę Najświętszą, by dzień ten był dla nas czasem błogosławionym, czasem modlitwy i uwielbienia Boga za dar Maryi – Niepokalanie Poczętej, która przyniosła nam Zbawiciela Świata naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. We wtorek Msza Św. o godz. 17.00 w intencji wszystkich zmarłych.
 3. Trwa Adwent, radosny czas naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. MSZE ŚW. RORATNIE w naszym kościele od poniedziałku do soboty (włącznie) o godz. 6.30.
 4. W naszej diecezji trwa droga synodalna, na którą zaprosił nas Papież Franciszek. Dziękujemy tym wszystkim, którzy osobiście zaangażowali się w spotkania i dyskusje…jak osiągnąć zdolność wspólnego rozeznawania i poczucie bliskości tych, którzy czują się Kościołem. Przypominamy, że istnieje również możliwość internetowej odpowiedzi na pytania synodalne. Ankietę z pytaniami znaleźć można na stronach naszej diecezji.
 5. Przez cały czas adwentu przed prezbiterium wystawiony jest kosz, do którego można składać dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Prosimy by składane produkty, w miarę możliwości, miały jak najdłuższy okres przydatności do spożycia.
 6.  Zapraszamy rodziny, szczególnie młode małżeństwa, ale także młodzież, do wzięcia udziału w akcji PACZUSZKA DLA MALUSZKA, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. [ Misją Fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Fundacja swoją misję realizuje poprzez edukację młodzieży, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez specjalistyczną pomoc, w tym także i materialną ]. Akcja "Paczuszka dla maluszka" to świąteczna zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci i ich mam w instytucjach pomocowych. W tym roku zebrane dary przekażemy pensjonariuszom Domu Samotnej Matki Caritas.
 7. w Ciechocinku. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę z małej choinki, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka lub jego mamy. Potrzebne rzeczy to przykładowo: pieluszki, szampony, kremy, a także artykuły higieniczne związane z porodem. Zbiórka potrwa do 26 grudnia br.
 8. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki i świece „Caritas” na stół wigilijny. Zadbajmy w tym względzie o naszych bliskich, sąsiadów, przyjaciół, szczególnie chorych i niewychodzących z domu.
 9. W zakrystii lub w biurze parafialnym możemy zgłaszać chorych, którzy jeszcze przed świętami, pragnęli by skorzystać z posługi kapłańskiej by spotkać się z Chrystusem w Sakramencie pokuty, pojednania i Eucharystii, a tym samym dobrze przygotować się na przeżycie Świąt Jego Narodzenia.
 10. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca, i jak to jest w tradycji naszej parafii, kolekta przeznaczona będzie na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszej świątyni.
 11. Prosimy o wytrwałą modlitwę w intencji ustania pandemii, o modlitwę za chorych, zarażonych coronavirusem, w intencji służby zdrowia i wszystkich opiekujących się nami. Módlmy się także o mądrość i roztropność dla wszystkich, szczególnie tych, którzy wciąż lekceważą zagrożenie tą chorobą. Czyńmy to za przyczyną naszego przemożnego i błogosławionego patrona, Ks. Stefana.
 12. Zapraszamy wszystkich do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa w naszym kościele od poniedziałku do piątku, w godz. od 1730 do 1830.
 13. W najbliższy piątek 10 grudnia o poprowadzenie adoracji wspólnotowej prosimy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a w piątek 17 grudnia Akcję Katolicką.
 14. Polećmy Bogu zmarłych: śp. Krystynę Baraniecką, śp. Józefa Kazimierskiego, śp. Mieczysława Ostrowskiego, śp. Wojciecha Jabłońskiego, śp. Eugenię Grunwald i śp. Cecylię Łubecką, której pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00

Dobry Jezu a nasz Panie …

 

MODLITWA O OWOCE SYNODU

 

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać. Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania. Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne. O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków. Amen.PRZYPOMNIENIE

Wszyscy uczestniczący wydarzeń religijnych odbywających się w kościołach mają obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. 

Prosimy o zachowanie dystansu 1,5 m pomiędzy osobami. 

Od 26 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – maks. 75 proc. obłożenia.

Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

MODLITWA O USTANIE EPIDEMII CORONA WIRUSA

 ZA WSTAWIENNICTWEM BŁOGOSŁAWIONEGO KSIEDZA STEFANA WINCENTEGO FRELICHOWSKIEGO 

 

Błogosławiony Księże Stefanie ! Twoje serce nieustannie żyło głębią wiary / i pełnią miłości Boga. / W twojej duszy nigdy nie gasła nadzieja /
i harcerski zapał. / Nawet za cenę pogardy i cierpienia, nieustannie wzrastałeś w bezgranicznej służbie bliźniemu, /- aż do ofiary
z siebie. Przykładem kapłańskiego życia, a w nim umiłowaniem Eucharystii, pokazałeś jak być, w utrudzonym świecie, silnym i jasnym płomieniem Chrystusa - darem światła napełniającego Duchem Świętym. Gorliwość i pokora pozwoliły Ci stać się wzorem ewangelicznego siewcy.

Prosimy Cię błogosławiony księże Wincenty , módl się za nami, byśmy przeżywając czas pandemii i doświadczając zaraźliwej choroby nie tracili wiary, ale tak jak Ty potrafili nie ustawać w wysiłkach by w imię Chrystusa służyć sobie wzajemnie i dzielić się miłością. Uproś nam tę łaskę ! Niech Bóg, którego Imię zostało wezwane, w swojej wielkiej dobroci, odwróci od nas zarazę i zmiłuje się nad nami. 

Temu wstawiennictwu zawierzamy cały Kościół, naszą umiłowaną Ojczyznę i naszą parafię. Kapłanom uproś łaskę wytrwałości i moc Ducha Świętego, chorym łaskę zdrowia, łaskę pokoju wszystkim żyjącym w zamęcie, siłę i wytrwałość lekarzom i pielęgniarkom. Niech radości spotkania Boga w niebie dostąpią wszyscy Ci, którzy z twego świata odchodzą. 

Błogosławiony Księże Stefanie Wincenty - módl się za nami. Amen.

 

S U P L I K A C J A

 

Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami…

 1. Od powietrza, głodu, ognia i wojny W.  Wybaw nas Panie
 2. Od nagłej i niespodzianej śmierci W.   Zachowaj nas Panie
 3.   My grzeszni Ciebie Boga prosimy W.   Wysłuchaj nas Panie MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA Z LISTU APOSTOLSKIEGO „PATRIS CORDE” OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

Witaj, opiekunie Odkupiciela, i oblubieńcze Marii Dziewicy. Tobie Bóg powierzył swojego Syna; tobie zaufała Maryja;
z tobą Chrystus stał się człowiekiem. O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia.
Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła. Amen.