OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 listopada 2019    (XXXIII Niedziela Zwykła)

1. Msze św. w niedzielę o godz.: 730, 900, 1030, 1200, 1700 i 1830. W tygodniu Msze św. codziennie o 800, 1700  i 1830
  2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek  - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • w środę             - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • w czwartek       - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • w piątek            - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  • za tydzień w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za uczestnictwo w tej modlitwie można uzyskać odpust zupełny.
  1. W naszej parafii (jak przed chwilą słyszeliśmy) przeżywamy Dzień Świadectw Małżeństw Kościoła Domowego. Jest to początek naszego duchowego przygotowania się do Diecezjalnej Peregrynacji Obrazu Św. Rodziny, która rozpocznie się w maju 2020 roku.

4. „Ubodzy nie są liczbami, ale ludźmi, których należy spotkać” - to myśl orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich,          który Kościół na całym świecie obchodzi właśnie dziś. W dniu dzisiejszym Kościół modli się także za wszystkich Polaków
        rozsianych po całym świecie.

1. Caritas Diecezji Toruńskiej już po raz 12 zaprasza do udziału w akcji „Warto być bohaterem”. Celem akcji jest budzenie wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka, a także zachęcanie do wolontariatu i pomocy ubogim oraz chorym dzieciom. Za tydzień po Mszach Św. o godz. 9.00 i 10.30 w ramach tej akcji dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierać będą ofiary, które będą przekazane chorym, niepełnosprawnym i ubogim dzieciom w Polsce na ich leczenie, rehabilitację lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

2. Przypominamy, że dzisiejszą Sumę Parafialną o godz. 12.00 ofiarowujemy, w intencji dobrodziejów i wszystkich parafian wytrwale troszczących się o potrzeby materialne parafii jak również wszystkich wspomagających nas swoja modlitwa i sercem. Jest to dar naszej wdzięczności i szczerego podziękowania.

3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne, za tydzień na potrzeby naszego kościoła.

4. Do końca listopada przed każda Mszą Św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Można je składać w zakrystii. Jest już także nowy kalendarz Intencji Mszalnych na rok 2020. Zapraszamy do zapisywania intencji modlitewnych.

5. Od jutra nasz Pan organista będzie roznosił opłatki na terenie naszej parafii. Bardzo prosimy o łaskawe przyjęcie tego daru chleba na wigilijny stół.

6. W przyszłym roku obchodzić będziemy setną rocznicą urodzin naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji nasz pan organista wraz z małżonką oraz panem Janem Kieszkowskim, naszym parafianinem grającym na harmonijce ustnej, nagrali płytę zatytułowaną "AVE MARIA DLA JANA PAWŁA II". Na płycie znalazły się najbardziej znane, najpiękniejsze kompozycje "Ave Maria", oraz pieśni szczególnie lubiane przez Papieża Polaka, takie jak: "Barka" i "Czarna Madonna". Pieśni te mogliśmy usłyszeć w czasie dzisiejszej Mszy św. Po zakończeniu Eucharystii, przy wyjściu z kościoła, można nabyć tę płytę. Wykonawcy nie narzucają ceny z góry - ofiara jest dobrowolna. Wychodząc także w stronę osób, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do kościoła, płytę będzie można nabyć przy okazji wizyty Pana organisty z opłatkiem.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 7.30 i 18.00. We czwartek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

8. Zachęcamy wszystkich do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 1730 do 1830. W najbliższy piątek
    o poprowadzenie adoracji prosimy Wspólnoty Kościoła Domowego a w piątek 29 listopada Młodzież.

9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, szczególnie polecamy tygodnik „Niedziela” i Rycerza Niepokalanej.

10. Polećmy dobremu Bogu naszych zmarłych: bliskich krewnych, przyjaciół i dobrodziejów a szczególnie śp. Wiesława Majewskiego, śp. Krystynę Moser i śp. Jadwigę Tulibacką, której pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 12.00. Dobry Jezu a nasz Panie …