Rodzina Różańcowa

Pierwszym moderatorem grupy został mianowany ksiądz infułat Jerzy Zięba.

Modlitwa Rodziny Różańcowej nosi nazwę "Żywego Różańca", gdyż na nią składa się 20 osób, które złączone tworzą tzw. "RÓŻĘ". Poprzez odmówienie jednej dziesiątki różańca dziennie tych 20 osób tworzy wspólnie wszystkie cztery części Różańca św. - radosną, światła,  bolesną i chwalebną. Wyznaczoną dla siebie tajemnicę różańcową każdy odmawia przez cały miesiąc, po czym na comiesięcznym spotkaniu zmienia ją na następną (w pierwszy piątek miesiąca).
Wiele lat opiekę duchową sprawował nad nami ks. Stefan Szajda. Obecnie moderatorem naszego Koła parafialnego został mianowany ks. Piotr Kociniewski, który w każdy ostatni  piątek miesiąca sprawuje Eucharystię w intencji Rodziny Różańcowej. Aktualnie nasza Rodzina Różańcowa liczy 135 osób w różnym wieku, którzy zjednoczeni są w 9 Różach.
Poza modlitwą czynnie włączamy się w życie naszej parafii. Członkinie ubierają i dbają o ołtarze, piorą bieliznę kościelną. Co roku w w pierwszą niedzielę października z okazji odpustu Matki Bożej Różańcowej bierzemy udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Staramy się także zwiedzać sanktuaria maryjne całej naszej Ojczyzny.
Wszystkie przeżycia i wydarzenia związane z naszą wspólnotą są ujęte w Kronice Rodziny Różańcowej, którą prowadzi od początku pani Janina Ginter.


Spotykamy się na wymianie tajemnic różańcowych w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 8:00